SEO Company Praha 1

Jak najít nové zaměstnance 

06.11.2022

Nezaměstnanost je  ekonomickým problémem. A to nejen pro zaměstnance, ale i pro samotné podniky. Jak tuto situaci řešit? 

Jak najít nové zaměstnance?

Najít kvalitního a spolehlivého zaměstnance může být někdy mnohem větší věda, než se na první pohled zdá. Nejjednodušší a nejlevnější metoda vyhledávání zaměstnanců firmou je umístění nabídek práce na vlastních webových stránkách. Další možností je najít kvalitní agenturu práce. 

S agenturou práce je hledání zaměstnanců snadnější. Personální agentury zveřejňují na svých webových stránkách nabídky každý den, stejně jako největší pracovní servery. Agentury práce mohou zaměstnávat fyzické osoby jako kmenové zaměstnance, anebo mohou, mají-li k tomu udělené povolení od ÚP ČR - generálního ředitelství, zprostředkovávat své zaměstnance formou dočasného přidělení k výkonu práce u jiné právnické nebo fyzické osoby (tzv. uživatele).


Zaměstnání cizinců

Nyní  mohou být agenturami práce zaměstnáváni za účelem dočasného přidělení k výkonu práce u uživatele všichni cizinci, tedy:

  • občané EU a jejich rodinní příslušníci,
  • cizinci, kteří mají volný přístup na trh práce,
  • držitelé povolení k zaměstnání (a oprávnění k pobytu), držitelé zaměstnanecké karty, modré karty nebo karty vnitropodnikově převedeného zaměstnance,

Agentura práce pomůže při zaměstnávání
Agentura práce pomůže při zaměstnáváníProč se vyplatí zaměstnat cizince

Problematika nezaměstnanosti má razantní ekonomický dopad. V mnoha odvětvích dochází k omezování činnosti. Pokud firma nechce své fungování zcela zastavit, vhodné zaměstnance potřebuje. Řešením při nedostatku vhodných kandidátů v tuzemsku je bezesporu nábor pracovníků v zahraničí. 

Zaměstnávání cizinců s sebou přináší některé zákonitosti a povinnosti. Podpisu pracovní smlouvy předchází rozšířená administrativa. Cizinec potřebuje povolení k pobytu (dlouhodobé vízum, krátkodobé vízum nebo dlouhodobý pobyt) a povolení k zaměstnání.


Jak zaměstnat cizince jednoduše

Možností, jak celý proces variabilně a bez starostí vyřešit, je spolupráce s pracovní agenturou. Pracovní agentura snímá ze společnosti nutnost hledat si vhodné kandidáty svépomocí. Je schopna zajistit pohovory s přítomností tlumočníka. 

Díky tomu můžete těžit ze všech výhod, které nábor zahraničních pracovníků přináší. Přes nespornou náročnost totiž výhod existuje mnoho. Cizinci jsou coby zaměstnanci zpravidla velmi flexibilní a loajální.

V Česku se nejčastěji cizinci uplatňují na pozicích operátorů výroby, skladníků, řidičů, stavebních dělníků, ale také elektrotechniků, případně v rolích zdravotnického personálu.
Často mohou do firmy vnést neocenitelné zkušenosti a posunout tak celé podnikání vstříc technologickým inovacím. 

Nábor zaměstnanců ze zahraničí se tak v konečném důsledku jednoznačně vyplatí. 

Jak Vám můžeme pomoci?

Ať už si pro nábor nových zamšstnanců zvolíte  personální agenturu, inzerci nebo headhunting, bude vás to stát peníze. Dokážeme zprostředkovat a spravovat internetovou inzerci na českých i zahraničních webech  nebo zprostředkovat prověřenou agenturu práce. Vzhledem k dobrým zkušenostem Vám můžeme doporučit spolehlivou agenturu práce se sídlem v Praze a  na Moravě, která se orientuje na dělnické profese. Pokud tedy potřebujete sehnat zaměstnance do výroby nebo na úklid můžete se na nás obrátit. Naše agentury práce dokáží sehnat jak české tak i rusky mluvící pracovníky. 


Optimalizace SEO Webu Primedia 2021