SEO Company Praha 1

Co je PPC reklama?

01.12.2022

PPC Reklama a tvorba kampaně

Ads manager, SEO a PPC specialista na nastavení PPc reklamy, Správa PPC kampaně, Facebook ads, Google Ad words, Sklik a další vysvětlí v následujícím článku co to je PPC reklama.

Nejpoužívanějšími systémy PPC reklam jsou Google Ads, Facebook Ads a Sklik, které patří mezi nejrozšířenější PPC systémy v ČR. Většina populace v ČR používá k vyhledávání platformu Google a přibližně 1/3 používá vyhledávání na Seznamu. 

PPC reklamy běží na různých zařízeních nejen na PC, ale také na mobilních zařízeních, iPadech. Při vytváření grafiky a různých formátu je vhodné myslet právě i na různá zařízení. PPC systémy se mezi s sebou liší hlavně platformou na jaké reklama běží a můžou se lišit některé formáty reklam.

Google Ads

Google Ads je globální systém PPC reklam Googlu. Reklamy se obrazují ve vyhledávací sítí a obsahové sítí Google a na partnerských webech. Pomocí Google Ads máte možnost oslovit oslovit jak zákazníky z ČR, tak z celého světa. Mezi partnerskými weby jsou například i české weby jako Centrum.cz, ihned.cz a jiné. Google ads je skvělý nástroj pokud chcete rychle prodat konkrétní produkt.

Facebook Ads

Facebook Ads jsou reklamy, které běží na platformě Facebook. Tyto reklamy jsou srovnatelné s ostatními systémy jako Google Ads nebo Sklik. K dispozici je detailní zacílení na uživatele, které je do jisté míry nepřesné, jelikož spoléháte na ůdaje vyplněné v profilu.Uživatel, který sleduje lékařské skupiny nemusí být nutně lékař.

S novými iOS aktualizacemi byl Facebook nucen přijmou řadu opatření a cílení na konkrétní uživatele, je opět složitější a méně přesné. Business manager, v kterém se reklamy nastavují, se navíc velmi často mění a stává se, že některé funkce časem přestanou fungovat nebo existovat. Facebook Ads není vhodné pro firmy, které chtějí prodávat konkrétní produkt rychle. Facebook je o tom, že se vaše publikum dozví o vašich produktech. 

Přes Facebook ads se tedy dostanou na landing page odkud se teprve mohou stát vašimi zákazníky. Ano v případě produktů, které již zákazník zná a hledá lze i Facebook ads použít pro přímý prodej produktu, ale Facebook ads nabízí svým cílením mnohem víc než jen tuto funkci.

Sklik

Sklik reklama je velmi podobná Google Ads. Reklamy se zobrazují ve vyhledávání Seznam.cz a v jeho prohlížeči. Sklik má ve svém portfoliu velké množství českých webu a pokrývá až 95 % českých uživatelů. Vytvářet můžete textové reklamy, produktové inzeráty, bannery, obsahové reklamy. V porovnání s Google Ads se mírně liší demografické složení uživatelů. Pokud cílíte na mladší technicky zdatné uživatele Google Ads bude jistě fungovat lépe.


Tvorba PPC kampaně

Tvorbu nové PPC kampaně byste měly přenechat marketingovému specialistovi, který jim opavdu rozumí. Nevyplatí se investovat peníze do reklam s tím, že si je sami nějak nastavíte. Specialista nejdřív musí zvážit vaše cíle, vytvořit marketingovou strategii, spočítat předpokládané konverze, zajistit klíčová slova a následně sledovat a měřit úspěch kampaně, kterou musí dle výsledků editovat. Pro zanalyzování situace, nastavení PPC reklam a optimalizaci nás kdykoli můžete kontaktovat.

Optimalizace SEO Webu Primedia 2021