SEO Company Praha 1
Technické SEO
Technické SEO

Co je technické SEO a proč je důležité?

Technické SEO- testy, analýzy a úpravy na základě dat, by měly být součástí každé optimalizace webu. Technické SEO by mělo být jedním z prvních kroků při optimalizaci webu pro vyhledávače. Technické SEO se zabývá zlepšováním technických prvků vašeho webu s primárním cílem zlepšit hodnocení vašich stránek ve vyhledávačích. Pokud máte pocit, že vaše stránka vykazuje technické problémy kontaktujte nás. 

Jak se dělá technický SEO test?

Technický SEO test je základem vaší celé SEO strategie. - pokud vaše stránky nejsou postaveny nebo strukturovány správně, vyhledávače budou mít problémy s procházením a indexováním vašeho obsahu.

SEO test odkryje přehled technických nedostatků webu, které brání lepšímu zobrazování ve vyhledávačích SEO test řeší: kompatibilitu různých prohlížečů a zařízení, správnost URL adres, přesměrování, rychlost načítání, problematické stránky, špatné odkazy, množství obsahu webu a další problémy které brání vašemu webu, aby být lépe vidět. 

Kolik stojí test SEO?

Test SEO pro bežný web stojí 2900Kč a objednat jej můžete zde.


Technická SEO analýza

Následná hluboká SEO analýza zkoumá každou oblast detailně. SEO analýza vám pomůže odhalit všechny technické překážky na webu a navrhne jejich řešení. Technickou analýzu a optimalizaci nabízíme jako součást optimalizací webových stránek.

V SEO analýze zaměřené na technické SEO řešíme následující oblasti:

 • Indexace
 • Nastavení sitemap a robots.txt
 • Optimalizace crawl budgetu
 • Stavové kódy stránek
 • Řešení stránkování a filtrace (fasetová navigace)
 • Implementace strukturovaných dat
 • Kanonické odkazy
 • Direktivy
 • Rychlost stránky
 • HTTPS vs HTTP
 • Mobilní použitelnost


Nejčastější problémy:

Rychlost webové stránky

Rychlost načítání webu již nějakou dobu významným hodnotícím faktorem pro vyhledávače. Pokud se vaše stránky načítají pomalu, budete mít nižší hodnocení než srovnatelný web, který má rychlejší stránky.

Technická stránka webu

To, jak se vaše stránka na mobilu zobrazuje, je proto velmi důležitým hodnotícím faktorem. Pokud váš web vypadá na mobilním telefonu špatně, nepřehledně, nebo je těžké jej ovládat, vyhledávače to mohou zjistit a snížit jeho hodnocení ve výsledcích vyhledávání.

Technické SEO se zaměřuje i na architekturu webu

Pokud vaše stránky nejsou postaveny správně, vyhledávače budou mít problémy s indexováním. Architektura webu je pravděpodobně nejdůležitějším aspektem technického SEO. Interní propojení na stránky s vysokou prioritou jim dává větší odkazovou autoritu a říká tím vyhledávačům, která část obsahu je nejdůležitější. Tyto důležité stránky budou Googlem rychleji indexovány a získají vyšší hodnocení, což je přesně to, co chcete.

Chybové strány 404

Jednou ze základních charakteristik webu, který má vyřešené technické SEO, je to, že na webu nejsou žádné nefunkční odkazy.

Technické SEO byste neměli ignorovat

Při posuzování, zda si vaše stránka zaslouží umístění na vyšších příčkách vyhledávání, berou vyhledávače do úvahy velké množství faktorů. Kromě zpětných odkazů a kvalitního obsahu, jsou to právě technické aspekty webu, které jsou pro hodnocení velice důležité. 

Přestože na první pohled nejsou vidět, mají významný podíl na tom, jak vaši stránku hodnotí a na jakých pozicích vás umístí. Mít web v co nejlepším technickém stavu, pravidelně jej kontrolovat a provádět údržbu se vám jednoznačně vyplatí.

Technické SEO- SEO test webu-Technická SEO analýza webu

Optimalizace SEO Webu Primedia 2021